Luka Sestak Almaniyadan olan pianoçudur. O, 7 yaşında piano çalmağı öyrənməyə başlayıb və 9 yaşında caz, bluz və buqi-vuqi janrlarına maraq göstərməyə başlayıb. Onun musiqi karyerası sürətlə populyarlıq qazandı, xüsusilə 11 yaşında öz ifalarını YouTube platformasında paylaşmağa başladıqdan sonra dünya auditoriyasının diqqətini cəlb etdi.
Luca 2008-ci ildə yerli "Gənclər Musiqi İcrasında" müsabiqəsində qalib gəldi və onun karyerası sürətlə inkişaf etməyə davam etdi. O, festivallarda, televiziya proqramlarında və dünya üzrə konsertlərdə çıxış edərək Silvan Zingg və Vince Weber kimi məşhur pianoçularla əməkdaşlıq edib.
Hazırda o, buqi-vuqi, bluz, caz və klassik əsərlərdən ibarət canlı çıxışları ilə musiqisevərləri sevindirməkdə davam edir. Luca eyni zamanda Johannes Niklas adlı zərb alətləri ifaçısı ilə birlikdə "Luca Sestak Duo" layihəsinə rəhbərlik edir.
Onun repertuarı həm klassik, həm də müasir əsərləri əhatə edir və bu da onun konsertlərini daha maraqlı və rəngarəng edir. Bakıda o, şəhərin mədəni həyatında yaddaqalan bir hadisəyə çevriləcək xüsusi proqram təqdim edəcək.

Лука Сестак пианист из Германии. Он начал учиться игре на фортепиано в возрасте 7 лет, а уже к 9 годам проявил интерес к джазу, блюзу и буги-вуги. Его музыкальная карьера быстро набирала популярность, особенно после того, как в 11 лет он начал выкладывать свои исполнения на YouTube, привлекая внимание широкой аудитории по всему миру.
В 2008 году Лука стал победителем местного конкурса "Молодежь играет музыку", и его карьера начала стремительно развиваться. Он выступал на фестивалях, телевидении и концертах по всему миру, сотрудничая с такими известными пианистами, как Сильван Цингг и Винс Вебер.
На данный момент он продолжает радовать поклонников своими живыми выступлениями, исполняя композиции в стилях буги-вуги, блюз, джаз и классика. Лука также возглавляет проект "Luca Sestak Duo" вместе с барабанщиком Йоханнесом Никласом.
Его репертуар охватывает как классические произведения, так и современные композиции, делая его выступления яркими и разнообразными. В Баку он представит программу, которая, без сомнения, станет заметным событием в культурной жизни города.